گفتگوی تند شهردار سابق بندر امام خمینی : شهرداری را با ۱۱۱ میلیارد بدهی تحویل داده ام که ۷۰ درصد مربوط به مدیریت قبل است/ ماجرای قرمه سبزی را تمام خوزستان شنیدند/حوزه انتخابیه دستخوش توهم خود بزرگ بینی شده است/ گلمرادی را اصلح نمیدانم/ گلمرادی و آقاجری قابل مقایسه نیستند/ اورژانس، پل روگذر راه آهن و حق آلایندگی را مدیون آقاجری هستیم/ تقسیمات مربوط به نماینده است و توپ را نباید به زمین دیگری بیندازد

در گفتگوی خورنا با حبیب نصیری فر شهردار سابق بندر امام خمینی(ره) مطرح شد: بدهی مقتضیات زمان را در بر نمی گیرد، اگر بدهی بد است برای مدیریت قبل از من هم بد است و اگر خوب است برای مدیریت قبل از من هم خوب است. نمی توانیم رفتار دوگانه داشته باشیم، آقایان مدعی بودند باید شهر را بدهکار کنیم تا پیشرفت حاصل شود اما امروز بدهی را تخلف محسوب می کنند.
نصیری فر ادامه داد: می گویند بدهی ۱۳۰ یا ۱۴۰ میلیارد تومان است می شود بگویند این رقم را از کجا آورده اند. در تاریخ ۹۶/۶/۱ صورتجلسه کرده ام رقم بدهی را کتبا تحویل سرپرست شهرداری داده ام در حضور اعضای شورای شهر، از آقایان بپرسید چرا رقمی که اعلام می کنند مغایر با رقمی است که تحویل داده ام، از رقمی که اعلام کرده ام چه مقدار متعلق به دوره های قبل است؟
وی افزود: ۳۰ ماه شهردار بندر امام خمینی(ره) بوده ام سال ۹۴ چهل و دو میلیارد تومان درآمد داشته ایم سال ۹۵ حدود ۷۱ میلیارد تومان درآمد داشته ایم و سال ۹۶ پنج ماه اول هم ۱۷ میلیارد تومان درآمد شهرداری بوده است کل مجموع درآمد در زمان تصدی بنده ۱۳۰ میلیارد تومان بوده است.
نصیری فر تصریح کرد: در ۳۰ ماه تصدی شهرداری هر ماه ۳ میلیارد تومان حقوق و مزایای پرسنل را پرداخت کرده ام، حدود ۳۰ میلیارد تومان هم بدهی معوق دوره های قبل را پرداخت کرده ام در مجموع ۱۲۰ میلیارد تومان بابت هزینه های جاری و معوق پرداخت شد حدود ۱۰ میلیارد تومان هم هزینه های عمرانی و سایر بوده است.
شهردار سابق ادامه داد: شاید بگویید این ادعای شماست اما ثابت می کنم این اعداد و ارقام صحت دارد بدلیل اینکه پانزدهم هر ماه گزارش مالی را به شورای شهر تحویل داده ام هر شش ماه تراز مالی را تصویب کرده ام در سال ۹۴ بودجه، متمم بودجه، تفریق بودجه و حسابرسی به تائید شورای شهر رسیده است سال ۹۵ بودجه، متمم بودجه، تفریق بودجه و حسابرسی به تائید شورای شهر رسیده است و از هر کدام هم یک نسخه در استانداری و سازمان شهرداری ها و وزارت کشور موجود است.
حبیب نصیری فر شهردار سابق بندر امام خمینی(ره) مطرح کرد: شهرداری بندر امام خمینی(ره) را در تاریخ ۹۶/۶/۱ با ۱۱۱ میلیارد تومان بدهی تحویل داده ام که حدود ۷۰ درصد از این بدهی مربوط به مدیریت سابق است و اسنادش موجود است. از زمانی که شهرداری را تحویل داده ام نه سند بین راهی وجود دارد نه امضاء کرده ام و نه امضا خواهم کرد.
نصیری فر در واکنش به اظهارات گلمرادی نماینده مجلس گفت: در تریبون ها ارقام بدهی را اعلام می کنند شاید به این خاطر است که خودشان هنوز سند بین راهی امضا می کنند نمونه بارز، هفت میلیارد و چهارصد و پنجاه میلیون تومان است که بعد از من به گواه مسئول امور مالی شهرداری با تاخیر ۳۵ ماهه وارد امور مالی شهرداری شده است. هفت میلیارد و چهارصدوپنجاه میلیون تومان سند سازی شده است و میخواهند وارد امور مالی شهرداری شود.
آقایانی که خودشان مجرم و محکوم هستند و حکم قطعی در دادگاه بدوی و تجدید نظر به ایشان ابلاغ شده است و حکم قطعی ۸۴ ضربه شلاق یک میلیون تومان جریمه و جبران خسارت برایشان صادر شده است چگونه به خود اجازه می دهند از من به عنوان متهم سوال بپرسند، کسی که ۷۳ درصد از بدهی مربوط به خودش است چگونه می خواهد از حلقوم من بیرون بکشد خوب باید از حلقوم خودش بیرون بکشد.
۱۸ ماه پشت سر بنده پنهان شده است و می گفت تا زمانی که فلانی هست کاری انجام نمی شود، بسم الله این گوی و این میدان چرا کارش را انجام نمی دهد چرا دوباره می خواهد پشت بدهی شهرداری که خودش به وجود آورده پنهان شود برود به قول هایی که به مردم داده است عمل کند. یک روزی فریاد می زد بدهی خوب است و در روزی هم فریاد میزد پول های بندر امام خمینی(ره) را بلوکه کرده ام حالا بگویید زحمت بکشید پول ها را آزاد کنید شهردار کار کند.
وی در خصوص روند انتخاب شهردار اظهار داشت: تعدادی از اعضای شورای شهر پیشنهادات و شروطی را قرار داده بودند برای انتخاب من به عنوان شهردار که اگر پیشنهادات و شروط را قبول می کردم قطعا امروز شهردار بودم.
حبیب نصیری فر شهردار سابق بندر امام خمینی(ره) مطرح کرد: ماجرای قرمه سبزی را تمام خوزستان شنیدند اما اینکه خلاف آن ثابت شد تا میدان پلیس راه هم شنیده نشد.
بدترین مورد در زمان تصدی شهرداری حادثه پل مکانیزه بود، در شب حادثه دست به قلم شدم که استعفا دهم اما به دلایلی منصرف شدم.
وی در تشریح علت بدهی شهرداری گفت: شهرداری را طبق مصوبه بیست و نه میلیارد و هفتصد میلیون تومان تحویل گرفته ام الان همان بدهی ۷۰ میلیارد تومان شده است بدلیل اینکه آقایی در زمانی که بنده شهردار بوده ام چهل میلیارد تومان بدهی بندر امام خمینی(ره) را اضافه کرده است.
بیست و نه میلیارد و هفتصد میلیون تومان در تاریخ ۹۱/۱/۸ به بنده تحویل داده اند و در تاریخ ۹۶/۵/۳۱ به من می گویند بدهی قبل ۷۰ میلیارد تومان است.
با ۳۵ ماه تاخیر هفته گذشته با حضور سه نفر از اعضای شورا هفت میلیاردو چهارصدو پنجاه میلیون تومان سند به گواه مسئول امور مالی مربوط به مدیریت گذشته وارد امور مالی شهرداری شده است. سندهای بین راهی را در کوچه و خیابان امضا می کنند، سیستم نقص دارد و این اتفاق رخ می دهد.
نصیری فر در خصوص اظهارات مسئولین در حوزه انتخابیه گفت: حوزه انتخابیه دستخوش توهم خود بزرگ بینی شده است، یک نفر در حد کلان صحبت می کنند خودش را با انتخابات کلان مقایسه می کنند و به آنهایی که به ایشان رای نداده اند توهین می کند، من به آقای گلمرادی رای نداده ام و انتخاب من نیست، بنده از رفتار، عملکرد و شخصیت ایشان رضایت ندارم و ایشان را اصلح نمی دانم من حق انتخاب دارم.
کسی حق ندارد در تریبون به مخالفش توهین کند، من از جمله افرادی هستم که دوست ندارم آقای گلمرادی نماینده باشد این به نفع بندر امام خمینی(ره) است، خودش را پشت همه پنهان می کند چه گلی بر سر مردم بندر امام خمینی(ره) زده است عملکرد ۱۸ ماهه خود را بازگو کند، اگر می گوید اورژانس که مربوط حبیب آقاجری است، اگر می گوید پل روگذر راه آهن که مربوط به حبیب آقاجری است اگر می گوید حق آلایندگی که مربوط به حبیب آقاجری است حق آلایندگی را مدیون حبیب آقاجری هستیم مدارک و مستدات موجود است.
حبیب نصیری فر شهردار سابق بندر امام خمینی(ره) مطرح کرد: شاید به هر دلیلی آقای آقاجری را اصلح می دانستم، گرایش سیاسی اش با من متفاوت بود اما به صراحت اعلام می کنم این دو نفر قابل مقایسه نیستند.
نصیری فر با اشاره به اظهارت برخی مسئولین در خصوص بدهی شهرداری اظهار داشت: بپرسید به قید وثیقه آزاد است یا خیر آیا حکم صادر شده است یا خیر وثیقه اش مربوط به کیست، آیا کسی که خود محکوم است می تواند باقی را محکوم کند.
شهردار سابق در خصوص حریم و محدوده بندرامام و ماهشهر اظهار داشت:  خودش پیگیر باشد، چرا دو شهر را به جان هم انداخته اید، شهرهایی که ۹۰ سال است بطور مسالمت آمیز در کنار هم زندگی می کنند.
شورای شهر چه ربطی به مرز تقسیمات کشوری و سیاسی دارد که در این موضوع دخالت می کنند، حریم شهر تعریف دارد و مربوط به شورای شهر و شهردار است آقای نظارات حریم شهرش را با شورا تصویب کند آقای عبیداوی هم در شهر خودش حریم و محدوده را تصویب کند.
چرا تنش بین دو شهر به وجود می آورند بیمار بندر امامی به ماهشهر می رود و ماهشهری برای کار به اسکله بندر امام می آید این دو شهر ارتباط فامیلی با هم دارند این اختلاف ها چیست و چه کسانی از آن بهره برداری می کنند؟ باید یک مقدار سکوت کنیم حلم بخرج بدهیم. یک نفر دیگر ۱۷ هزار رای می آورد از جریان اصلاحات و بعد چرخش می کند و می گوید کسانی که کمپین درست می کنند فلان هستند.
به نماینده توصیه می کنم به تعهداتش عمل کند و قول هایش را عملی کند کمتر حاشیه درست کند و به متن مشکلات مردم بپردازد، به کسانی که تریبون دارند هم می گویم بشنوید بررسی کنید به یقین برسید بعد پشت تریبون مقدس اعلام کنید، تمام چیزهایی که می گویید صحت ندارد.

https://mahshahr.news/111716کپی شد!
3601
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • کامران باسلام وعرض ادب خدمت تمام سروران گرامی!دربیانات جناب مهندس نصیری فرچندنکته حایزاهمیت است:۱-اینکه بیان کرده اندکه شهرداری ازقبل بدهی داشت کاملادرست ومنطقی است.۲-اینکه بیان کردند،اورژانس وپل روگذرقطاروحق آلایندگی کارآقای اقاجری بودندکاملاصحیح وبجاست.۳-اینکه فرمودندآقای گلمرادی حاشیه سازی میکندوپشت همین حاشیه سازی هاپنهان میشودکاملادرست است.۴-اینکه بیان کردندکه چه کسی محکوم است،درست است.۴-اینکه گفتند،آقای گلمرادی به قولهایی که به مردم داده عمل کندراست گفته است.۵-اینکه فرمودند،اقای گلمرادی عملکرد۱۸ماهه خودرابه مردم اعلام کند،خواسته ی بجاوحق مردم است.۶-اینکه فرمودند،ایشان ازنیروهای اصلاح طلبان رآی گرفت،درست فرمودند.چون من خودم بشخصه شاهدبودم که ایشان درزمان انتخابات آقای سیدمحمدخاتمی طرفدارسرسخت ایشان بودند.والان چراچرخش۱۸۰ درجه نمودند؟ودرآخرایشان باشعارهای پوپولیستی وعوامفریبانه رآی مردم راگرفتندوالان به ریش وسبیل مردم میخندد.