حمایت مجلس از ۳گانه های توسعه در صنعت پتروشیمی

خورنا|باقرگل فر:جذب سرمایه گذاری های جدید، استفاده از فناوری های روز جهان و بهره گیری از دانش نیروهای کار آمد از مهمترین ارکان توسعه صنعت پتروشیمی است و مجلس از آنها حمایت می کند.

سیدعلی ادیانی راد ، نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی درگفتگو با خبرنگار نیپنا با اشاره به این که صنعت پتروشیمی برای توسعه هرچه بیشتر به حمایت‌های مجلس و دولت نیازمند است، گفت: شرکت ملی صنایع پتروشیمی طی چند سال گذشته پیشرفت‌های قابل قبولی در بخش های مختلف داشته و در تقویت زیرساخت‌ها موفقیت‌های خوبی نیز کسب کرده است و امید است این شرکت بتواند بیش از گذشته در راه توسعه صنعت پتروشیمی نقش آفرین باشد.
وی با تاکید بر حمایت مجلس از صنعت پتروشیمی افزود: صنعت پتروشیمی کشورمان به دلیل مزیت خوراک و وجود زیرساخت های مطلوب از جذابیت های بالایی برای سرمایه گذاری برخوردار است و در صورت فراهم شدن شرایط و تسهیل فرایند حضور سرمایه گذاران این صنعت پیشرو می تواند میزبان سرمایه گذاری های گسترده داخلی و خارجی باشد.
ادیانی راد با بیان این که ۹۰ درصد فعالیت‌های مربوط به حوزه پتروشیمی دراختیار بخش خصوصی است، گفت: صنعت پتروشیمی کشور برای توسعه هرچه بیشتر و رسیدن به هدف های پیش بینی شده به حمایت‌ از سوی متولیان امر نیازمند است.
نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اظهار امیدواری کرد که روند مطلوب در صنعت پتروشیمی به نفع افزایش جذب سرمایه در کشور ادامه یابد و شاهد جهش در این صنعت باشیم.
https://mahshahr.news/114952کپی شد!
3191