طرح طبقه بندی مشاغل اقدام راهگشای مسائل کارگری منطقه است

خورنا|باقر گل فر:بنابه گزارش خبرنگار خورنا به نقل از روابط عمومی سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، جلسه شورای راهبردی مدیران پتروشیمی با حضور نماینده مردم ماهشهر، امیدیه و هندیجان در مجلس شورای اسلامی و فرماندار شهرستان بندرماهشهر و مدیرکل سازمان حفاظت محیط زیست استان خوزستان برگزار شد.
در حاشیه این جلسه مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، در رابطه با تصمیم اخیر متخذه در شورای راهبردی مبنی بر پیاده سازی طرح طبقه بندی مشاغل با در نظر گرفتن شرایط اقلیمی جهت ساماندهی حقوق و مزایای پرداختی به کارکنان پیمانکاری در سطح منطقه گفت: مطابق با توافقات صورت گرفته در تاریخ ۱۰ بهمن ماه ۱۳۹۶ مبنی بر برقراری هماهنگی و یکپارچه سازی اقدامات شرکتها تحت مدیریت اداره ی کار منطقه ویژه برای اجرای طرح طبقه بندی، این دستورالعمل در حال پیگیری است.
سید امید شهیدی نیا، افزود: مطابق با این مصوبه، از طریق بکارگیری مشاور ذیصلاح می‌بایست ظرف مدت ۶ ماه این طرح مدون و جهت اجرا به شرکتهای پتروشیمی مستقر در منطقه ابلاغ گردد.
وی تاکید کرد: اداره کار و خدمات اشتغال منطقه با جدیت پیگیر اجرای این طرح است و یقینا با همکاری تمامی عوامل دخیل، ظرف مهلت مقرر نهایی می‌شود.
در ادامه، لاهیجان زاده، مدیرکل محیط زیست خوزستان، در رابطه با لزوم توجه به مسائل زیست محیطی، خواستار تشکیل شورایی تحت عنوان روسای حفاظت محیط زیست شهرستان شد که شرکتهای پتروشیمی در آن مشارکت فعال داشته باشند و بصورت فصلی مسائل مبتلا به شهرستان را بررسی نمایند.
در ادامه این جلسه فرماندار شهرستان بندرماهشهر، در حوزه مسئولیتهای اجتماعی، تهیه سند توسعه شهرستان بندرماهشهر را جهت برنامه ریزی برای رشد آینده شهرستان و رفع مشکلات شهری با همکاری شورای راهبردی را پیشنهاد کرد.
نماینده مردم بندرماهشهر، بندرامام، امیدیه و هندیجان در مجلس شورای اسلامی نیز ضمن تایید اقدامات انجام شده جهت رفع مسئله و دغدغه نیروی انسانی پیمانکار شاغل در منطقه، بر اجرای به موقع طرح طبقه بندی مشاغل تاکید نمود. ضمنا رفع مشکلات محیط زیستی و توجه بیشتر به نقش شرکتهای پتروشیمی در ایفای تعهدات خود در حوزه مسئولیت اجتماعی را خواستار شد.

https://mahshahr.news/117120کپی شد!
3126