گزارش تصویری مراسم افتتاحیه طرح های منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی

خورنا|باقر گل فر:گزارش تصویری مراسم افتتاحیه طرح های منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی 
دو طرح تولید آمیزه ها و مستربچ های پلیمری پتروشیمی مارون و صنایع بسته بندی پتروپک سه طرحی بودند که با حضور رضا نوروز زاده معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی و همچنین حبیب الله بی طرف معاون مهندسی پژوهش و فناوری وزارت نفت، عادل نژاد سلیم مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس و شریعتی استاندار خوزستان تعدادی از مسئولان استانی و شهرستانی افتتاح شدند.
واحد تولید آمیزه ها ومستربچ های پلیمری با ظرفیت تولید ۶۵ هزار تن و سرمایه گذاری ۶۸۰ میلیارد ریالی و ۱۲٫۵ میلیون دلار از سوی شرکت صنایع تکمیلی مارون ساخته شده است،همچنین یک واحد دیگر و احد تولید آمیزه ها ومستربچ های پلیمری از سوی شرکت آمیزه های پویا پلیمری مارون با ظرفیت تولید سالانه ۷۸ هزار تن و سرمایه گذاری ۲۶۲ میلیارد ریال و ۲٫۳ میلیون دلار فعالیت رسمی خود را آغاز کرد.
گفتنی است که صنایع بسته بندی پتروپک نیز با ظرفیت تولید سالانه ۸ هزار تن با سرمایه گذاری ۴۰ میلیارد ریال و ۶ میلیون یورو وارد مدار تولید شد.
این واحدها سالانه حدود ۱۵۰ هزار تن آمیزه‌ها، مستربچ‌ها و کامپاندهای پلیمری و گرانول حاصل از بازیافت کیسه های شیرینگ تولید می‌کنند و محصولات آنها در صنایع ساختمانی، خودرو، بسته بندی، نساجی و خانگی کاربرد دارد.
مساحت این سه کارخانه ها ۱۱۵ هزار و ۳۵۰ متر است که ۵ هکتار آن در اراضی شرکت پتروشیمی مارون است. ۲ طرح از آنها از محصولات پایین دست شرکت پتروشیمی مارون به شمار می‌روند که با بهره‌برداری از آنها، ۱۶۸ شغل مستقیم ایجاد می‌شود.
انواع محصولات پلیمری شرکت پتروشیمی مارون شامل HDPE، LDPE، LLDPE و PP با گریدهای مختلف، ضایعات کیسه های شیرینگ خوراک این شرکت ها هستند.

https://mahshahr.news/117919کپی شد!
4168