ربيعي مديرعامل هلدينگ خليج فارس گفت:

نقش‌آفرینی بازار سرمایه در تامین مالی طرح‌های صنعت پتروشیمی

خورنا|باقرگل فر:تامین مالی از طریق بازار سرمایه در سیاست‌گذاری‌های هلدینگ خلیج‌فارس دارای اهمیت ویژه‌ای است و در آینده نزدیک بازار سرمایه سهم ویژه‌ای را در این زمینه برعهده خواهد گرفت.

به گزارش خبرنگار خورنا  به نقل از شرکت ملی صنایع پتروشیمی، بازگشایی معاملات امروز یکشنبه (۲۶ فروردین‌ماه) بورس تهران، در قالب مراسمی نمادین و با حضور مدیران شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس انجام شد و زنگ آغاز معاملات به صدا درآمد.
این مراسم نمادین که در بورس‌های مطرح دنیا نیز مرسوم است، در روز‌ها و مناسبت‌های خاص به ناشران و اعضای بورس اجازه می‌دهد تا در بازگشایی بازار مشارکت داشته باشند.
بورس اوراق بهادار تهران نیز با هدف تعامل بیشتر با ناشران پذیرفته شده و یادآوری ارتباط و همکاری ناشر با بازار سرمایه اقدام به برگزاری این مراسم کرد.
جعفر ربیعی، مدیرعامل هلدینگ خلیج‌فارس در نشست خبری پنجمین سالروز عرضه اولیه سهام این شرکت در بورس تهران، گفت: برای اجرای اهداف سرمایه‌گذاری کلان از سه روش تامین مالی استفاده می‌کنیم و بازار سرمایه در این میان نقش پررنگی دارد.
وی مشارکت شرکت‌های خارجی در پروژه‌های شرکت را اولویت اصلی برای تامین مالی دانست و گفت: قصد داریم با برنامه‌ریزی‌های انجام شده سهم بیشتری از تامین مالی را با مشارکت شرکت‌های خارجی محقق کنیم.
ربیعی فایناس ارزی خارج از کشور را دومین مسیر تامین مالی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس عنوان کرد و گفت: از آنجایی که تامین مالی در داخل کشور هزینه‌های زیادی دارد، یکی از راهبرد‌های شرکت برای تامین مالی، استفاده از فاینانس ارزی تبیین شده تا از این طریق گام بزرگی را برای پیاده‌سازی اهداف سرمایه‌گذاری شرکت برداریم.
مدیرعامل صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس به نقش بازار سرمایه در تامین مالی این شرکت نیز اشاره کرد و افزود: سومین راه تامین مالی را از طریق بازار سرمایه در سیاستگذاری‌ها تعیین کرده‌ایم و با استفاده از ابزار‌های مالی این بازار، بورس نقش مهمی در تامین مالی شرکت برعهده دارد و در آینده نزدیک بازار سرمایه سهم ویژه‌تری را در این زمینه برعهده خواهد گرفت.
ربیعی گفت: باید دستورعمل و قوانین بازار سهام از ثبات بیشتری برخوردار باشد و هر از چندگاهی شاهد تغییر در مقررات نباشیم تا شرکت‌ها بتوانند از همه فرصت‌ها و ظرفیت‌های موجود در این بازار استفاده کنند و به نوعی نگاه جدی‌تری به بازار سرمایه داشته باشند.
https://mahshahr.news/119453کپی شد!
2812