فرماندار بندر ماهشهر:

پروژه ساخت بیمارستان ۶۴ تخت‌خوابی بندر ماهشهر به زودی آغاز می‌شود

فرماندار بندر ماهشهر گفت: پروژه ساخت بیمارستان 64 تخت‌خوابی بندر ماهشهر به زودی کلید خواهد خورد.

محسن بیرانوند ظهر امروز در جلسه شورای سلامت این شهرستان اظهار کرد: سلامت و امنیت دو مقوله بسیار مهم هستند و در بحث سلامت شهروندان تمام ادارات و دستگاه‌ها باید ایفای نقش داشته باشند.

وی افزود: خوشبختانه در حوزه درمان شهرستان بندر ماهشهر به دلیل اقدامات خوبی که صورت گرفته شاهد آثار بسیار خوبی هستیم. پروژه ساخت بیمارستان ۶۴ تخت‌خوابی بندر ماهشهر به زودی کلید خواهد خورد، عملیات اجرایی پروژه اورژانس بندر امام نیز آغاز شده است.

عالی‌ترین نماینده دولت در شهرستان بندر ماهشهر با بیان اینکه حوزه بهداشت فرابخشی است و همه باید کمک کنند تا در این حوزه مشکلات برطرف شود، عنوان کرد: اهمیت حوزه درمان و سلامت بسیار مهم است اما در فصولی مثل تابستان این اهمیت به دلیل تشدید مشکلات افزایش می‌یابد.

بیرانوند گفت: افزایش دبی آب و شیوع بیماری‌هایی نظیر التور و هپاتیت آ در فصل تابستان می‌طلبد که اقدامات پیشگیرانه جدی‌تری در این مورد صورت بگیرد.

وی اظهار کرد: دولت نسبت به سلامت مردم اهتمام ویژه‌ای دارد و اعتبارات کلانی که دولت در بخش آب و فاضلاب در نظر گرفته می‌تواند بخش عمده‌ای از مشکل این حوزه در شهرستان بندر ماهشهر را برطرف کند. باید راه‌کارهای میان مدت و بلند مدت را در نظر داشته باشیم و در این میان اقدامات کوتاه مدت را نیز در دستور کار قرار دهیم تا وضعیت آب و فاضلاب شهرستان بندر ماهشهر مطلوب‌تر شود.

فرماندار بندر ماهشهر افزود: با توجه به حساسیت‌های موجود در این حوزه کارگروهی تشکیل خواهد شد و هر ۱۵ روز تشکیل جلسه خواهد داد و این کارگروه تا مهرماه امسال دایر خواهد بود و تشکیل جلسه خواهد داد و تصمیمات کاربردی‌تری خواهد گرفت.

بیرانوند بیان کرد: شهرداران نیز باید بحث اتلاف سگ‌های ولگرد را جدی گرفته و اهمیت بیشتری به این موضوع بدهند. در بندر ماهشهر این مشکل محسوس‌تر است و شهرداری این شهر باید اقدامات جدی‌تری در این مورد انجام دهد.

وی با بیان اینکه مشکلات موجود نباید مورد غفلت قرار بگیرد، گفت: شکستگی‌های لوله‌ها و اتصالات آب شرب نیز یکی از مشکلاتی است که باید برای رفع آن اقدامات جدی‌تری صورت بگیرد. در این زمینه نباید به گونه‌ای اقدام شود که موجبات نارضایتی مردم را فراهم کند.

 نماینده عالی دولت در شهرستان بندر ماهشهر در پایان عنوان کرد: کمیته مشترکی نیز باید برای رفع مشکل فاضلاب پدافند هوایی و ندامتگاه بندر ماهشهر تشکیل شود و راه‌کارهای لازم برای رفع مشکلات موجود در این بخش اتخاذ شود.

https://mahshahr.news/119548کپی شد!
منبع
2970