شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس و زیمنس تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

خورنا|باقر گل فر:هلدینگ خلیج‌فارس و شرکت زیمنس برای همکاری‌های راهبردی و بلندمدت تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

 شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس و زیمنس آلمان در حاشیه سومین روز از نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی برای تبدیل همکاری‌های این دو شرکت از رابطه خریدار و فروشنده به رابطه شراکت تجاری تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.
بر اساس این گزارش، این تفاهم‌نامه همکاری به امضای مدیران عالی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس و زیمنس رسید.

جعفر ربیعی، مدیرعامل هلدینگ خلیج‌فارس در حاشیه امضای این تفاهم‌نامه گفت: پیام این تفاهم‌نامه این است که از این پس رابطه با شرکت زیمنس تنها منحصر به خرید کالا نخواهد بود بلکه دو شرکت همکاری‌هایی در زمینه تعمیرات، نگهداری، ارتقای کیفیت محصولات، حل مشکلات واحدها و…. خواهند داشت.

وی ادامه داد: صنعت پتروشیمی ایران همکاری بلند مدتی را با زیمنس خواهد داشت و این در حالی است که در گذشته همکاری با زیمنس به صورت توافق‌های مجزا صورت می‌گرفت و در صورت نیاز به همان محصول در زمانی دیگر مجبور به خرید دوباره با همان فرآیند طولانی بودیم.

وی افزود: اکنون زیمنس به این باور رسیده است که هلدینگ خلیج‌فارس قابل چشم‎پوشی نیست و می‌توان همکاری مشترک داشته باشیم.

مدیرعامل هلدینگ خلیج‌فارس با اشاره به این‌که زیمنس از این پس این شرکت را به صورت جزایر مجزا نمی‌بیند، تاکیدکرد: همکاری بلند مدت با زیمنس امروز کلید خورد و امیدواریم این روند ادامه‌دار بوده و شرکت‌های بزرگ دنیا هم ما را تنها به چشم خریدار کالا نبینند و به دنبال همکاری‌های بیشتر باشند.

وی گفت: این کار سبب می‌شود تا قیمت کالاهای خارجی کمتر شده و خدمات پس از فروش بیشتری نیز بدست آوریم و همچنین می‌توانیم شرکت‌های داخلی را به شرکت‌های بزرگ بین‌المللی وصل کنیم.

ربیعی این تفاهم‌نامه را همسو با توافق برجام دانست و گفت: ایجاد شرکت‌های مشترک و همکاری‌های مشترک با شرکت‌های بین‌المللی بدون برجام امکان پذیر نبود البته شرکت‌های بزرگ دنیا باید این را بدانند که شرایط ایران شبیه پیش از تحریم‌ها نیست و ما به دنبال همکاری‌های بیشتر هستیم.

 

 

https://mahshahr.news/120977کپی شد!
3059