سرپرست شهرداری چمران خبر داد:

آغاز پروژه آسفالت جاده روستایی گُرگُر به گُمبزون/ کار را ۴ روزه تمام می‌کنیم

سرپرست شهرداری چمران از آغاز پروژه آسفالت‌ریزی جاده روستایی گرگر به گمبزون خبر داد.

حسین قمری در گفتگو با خبرنگار خورنا اظهار کرد: قرارداد جاده گرگر به گمبزون بهمن‌ماه ۹۵ با شرکت عملیات غیر صنعتی و خدمات صنایع پتروشیمی بندر ماهشهر به عنوان کارفرما منعقد شد و این پروژه از شرق روستای هشچه استارت خورد.
وی افزود: غرب این روستا نیز در فاز دوم پروژه آسفالت‌ریزی شد و محل روستای هشچه به دلیل وجود حساسیت‌های فراوان و به دلیل اینکه کار کردن در محیط زندگی مردم مشکل‌تر از نقاط دیگر است آسفالت نشد و آن را به مرحله آخر کار موکول کردیم.
سرپرست شهرداری چمران بیان کرد: برنامه اصلی ما این بود که برای جلوگیری از ایجاد مشکل برای اهالی روستا کار را ۲۰ روزه به سرانجام برسانیم. بهمن‌ماه ۹۶ کار آسفالت روستا را آغاز کردیم و به دلیل حساسیتی که روی پروژه این قسمت داشتیم مبلغی بیش از قرارداد را اختصاص دادیم.
وی ادامه داد: شرکت عملیات غیر صنعتی و خدمات صنایع پتروشیمی بندر ماهشهر نیز به عنوان کارفرما نیز پای کار ایستاد و تا جای ممکن در مورد تأمین مصالح همکاری لازم را صورت دادند و کار ۱۵ روزه آماده شد و مهیای آسفالت‌ریزی شده بودیم که دستگاه نظارات به دلیل کیفیت پایین مصالح پروژه را متوقف کرد.
قمری خاطرنشان کرد: از اسفندماه ۹۶ تاکنون که پروژه متوقف شده بود برای جلوگیری از ایجاد مشکل برای اهالی روستا دستگاه‌های آب‌پاش شهرداری چمران روزانه مشغول به کار و آب‌پاشی جاده بودند. برای ادامه پروژه مصالح جدید خریداری شد و پیمانکاری این جاده را خود به دست گرفتند اما دستگاه نظارت همچنان به دلیل کیفیت پایین نوع مصالح به کار رفته مانع ادامه کار شد.
سرپرست شهرداری چمران متذکر شد: جلسات متعددی در شهرستان و استان برگزار شد و در نهایت در روزهای اخیر شرکت عملیات غیر صنعتی مراتب تأیید مصالح و مجوز ادامه کار را در نامه‌ای به ما ابلاغ کرد و پس از حل مشکل تأمین قیر، کار آسفالت‌ریزی پروژه از روز گذشته آغاز شد.
وی اظهار کرد: در این قسمت از پروژه قرار است یک هزار و ۳۰ متر طول و ۹ متر عرض جاده را آسفالت‌ریزی کرده که حدود یک هزار و ۴۰۰ تن آسفالت برای این موضوع مصرف خواهد شد. این قسمت از پروژه از ابتدای روستا و مقابل مرکز خدمات جهاد کشاورزی تا انتهای روستا و مقابل چراغ چشمک‌زن است.
قمری گفت: در ابتدای کار که قرارداد بین مجری و کارفرما منعقد شد قیمت هر تن قیر ۵۵۰ هزار تومان و قیمت هر تن آسفالت شامل حمل و پخش و اجرا ۱۵۵ هزار تومان بود. اما امروز این قیمت به حدود دو برابر و مبلغی بالغ بر ۳۰۰ هزار تومان رسیده است.
سرپرست شهرداری چمران عنوان کرد: ما بیش از ۱۵ نامه برای تمدید قرارداد، که همچنان بی‌نتیجه مانده است و هم برای اصلاح قیمت قرارداد داده‌ایم اما متأسفانه تاکنون به نتیجه مثبتی نرسیده‌ایم. نماینده مردم، فرماندار و مدیرعامل عملیات غیر صنعتی بندر ماهشهر همه برای حل مشکل قول مساعد داده‌اند.
وی در پایان یادآور شد: بخشی از این جاده نیز به دلیل عبور لوله‌های گاز ترش نیازمند تصمیمات صنایع پتروشیمی و اعلام چگونگی و روش اجرای کار است. باید نظرات فنی شرکت‌های مربوطه به شهرداری چمران اعلام شود، نامه‌نگاری‌های لازم انجام شده اما هنوز راه‌حلی برای این مشکل به ما اعلام نشده است.

https://mahshahr.news/128202کپی شد!
3012
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ناشناس این حرفها همش مفته نه سرپرست هیچ کدوم از اقایون توانایی اینکار ندارن بخاطر این برنامه ست این کار انجام نشه کل کوههای ایران باز کردن تونلهای چند کیلومتری جاده درست کردن حالا اسفالت جاده۲۰ کیلومتری مشکلش چیه
  • ناشناس این حرفها همش مفته نه سرپرست هیچ کدوم از اقایون توانایی اینکار ندارن بخاطر این برنامه ست این کار انجام نشه کل کوههای ایران باز کردن تونلهای چند کیلومتری جاده درست کردن حالا اسفالت جاده۲۰ کیلومتری مشکلش چیه