مدیرعامل پتروشیمی اروند: نقش پتروشیمی اروند در اشتغالزایی صنایع پایین دستی بی بدیل است

مهندس «حسن نشان زاده مقدم» نایب رییس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت پتروشیمی اروند در بازدید از غرفه این شرکت در ششمین نمایشگاه بین المللی کیف، کفش، چرم و صنایع وابسته در تهران در خصوص حضور این شرکت در نمایشگاه اظهار داشت: فرصت این نمایشگاه باعث شد که از نزدیک با مشتریان و مصرف کنندگان نهایی محصولاتمان تعامل و مذاکره داشته باشیم و مشکلات را بشناسیم و وفاداری و رضایتمندی مشتریان و مصرف کنندگان نهایی را قدر بنهیم.
مدیر عامل شرکت پتروشیمی اروند در مورد فعالیت این شرکت افزود: شرکت پتروشیمی اروند تا ده سال پیش بزرگترین زنجیره کلر را در جهان داشت و از آخرین تکنولوژی موجود در جهان در تولید محصولات خود استفاده می کند.
نشان زاده مقدم در مورد محصولات تولیدی این شرکت گفت که در مجموع سالانه ۲ میلیون ۸۰۰ هزار تن انواع محصول تولید دارد که از این میان می توان به ۳۴۰ هزار تن پی وی سی اشاره کرد که شامل ۳۰۰ هزار تن اس پی وی سی(SPVC) و ۴۰ هزار تن ای پی وی سی (EPVC) است. از دیگر محصولات این شرکت ۶۶۰ هزار تن کاستیک در سال، ۵۸۵هزار تن کلر، ۸۹۰ هزار تن اتیلن دی کلراید (EDC) می باشد.
مدیر عامل پتروشیمی اروند با اشاره به راه اندازی مجتمع ای پی وی سی در شرایط تحریم با توان داخلی افزود: مشکلات فراروی شرکت مرتفع شده است و تولید ای پی وی سی شرکت از ۱۱۰۰۰ تن درسال ۱۳۹۶ به ۲۰۰۰۰ تن در سال ۱۳۹۷ رسید که تحویل صنایع پایین دست شده است و در هماهنگی با سندیکاهای مختلف نقشه راه خود را مشخص کرده ایم و در همین ۷ ماهه اول سال توانسته ایم ۱۱۰۰۰ تن تولید داشته باشیم و نیاز صنایعی همچون کیف، کفش و چرم را تامین کنیم.
نایب رییس هیات مدیره شرکت پتروشیمی اروند در مورد استراتژی شرکت افزود که تامین نیاز داخلی اولویت اصلی شرکت است و در کنار آن حفظ بازار صادراتی را مد نظر داریم. نشان زاده مقدم بازارهای عراق، ترکیه، افغانستان و آسیای مرکزی را بازارهای هدف شرکت پتروشیمی اروند اعلام کرد.
مدیر عامل پتروشیمی اروند در خصوص تحقق شعار سال مقام معظم رهبری با عنوان رونق تولید در شرکت متبوع خود؛ ایجاد اشتغال غیر مستقیم صنایعی همچون کیف، کفش، چرم، و صنایع پایین دست از مهم ترین دستاوردهای محصولات این شرکت اعلام کرد و ادامه داد: اروند به عنوان تنها تولیدکننده محصول استراتژیک “ای پی وی سی” در کشور توانسته است از خروج ارز در شرایط تحریم جلوگیری کند.
مهندس نشان زاده مقدم در پایان واحدهای الفین، نیروگاه، آلومینیوم، نفت، سیمان و شوینده ها را از دیگر مصرف کنندگان محصولات پتروشیمی اروند اعلام کرد.

https://mahshahr.news/145543کپی شد!
473