با حضور استاندار آذربایجان غربی و مدیرعامل گروه پتروشیمی ایرانیان موافقتنامه احداث پارک ملامین در ارومیه امضا شد/ با احداث این پارک برای یکهزار نفر بصورت مستقیم شغل ایجاد می شود

خورنا|باقرگل فر: در نشستی به ریاست استاندار آذربایجان غربی و با حضور مدیرعامل گروه پتروشیمی ایرانیان و نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی موافقتنامه راه اندازی پارک ملامین در ارومیه امضا شد.

بنابه گزارش سرویس نفت و پتروشیمی ؛ پارک ملامین به عنوان صنعت پایین دستی شرکت پتروشیمی ارومیه مطرح است و در ۶ فاز اجرایی می شود. حجم کل سرمایه گذاری ثابت پیش بینی شده برای اجرای این طرح ۷۴۵ میلیارد تومان است که با مشارکت بخش خصوصی و پس از فراهم شدن مقدمات اجرایی در مدت زمان ۳۶ ماه در جوار پتروشیمی ارومیه احداث می شود. جلوگیری از خام فروشی، ایجاد اشتغال و رونق تولید و جلوگیری از واردات از جمله اهداف این طرح بشمار می رود.

لازم بذکر است ،میزان اشتغال مستقیم پیش بینی شده در این طرح ۹۵۰  نفر و اشتغال غیر مستقیم نیز ۲۹۰۰  نفر است. با توجه به ارزش افزوده بالای این طرح پیش بینی می شود بخش خصوصی و سیستم بانکی از مشارکت در اجرای این طرح استقبال نمایند.

https://mahshahr.news/148016کپی شد!
282