درخشش شرکت پتروشیمی فن آوران در بیست و دومین همایش شرکت های برتر ایرانی در سال ۱۳۹۸

بنگاه های صنعتی و اقتصادی زیر مجموعه شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی( شستا) و این بار:
شرکت پتروشیمی فن آوران برای سومین سال از بدو تاسیس تا کنون با احراز رتبه ۶۵ و صعود ۲۶ پله ای نسبت به سال قبل در جمع یکصد شرکت برتر ایران از منظر شاخص فروش قرار گرفت.

صبح امروز یکشنبه ۲۹ دیماه ۱۳۹۸ نتایج ارزیابی و رتبه بندی شرکت های برتر ایرانی در سال۱۳۹۸، بر اساس عملکرد سال مالی ۱۳۹۷، طی همایشی به همین نام، در محل سالن همایش های سازمان صدا و سیما در تهران اعلام و محمد جواد بدری مدیرعامل پتروشیمی فن آوران که با دیگر اعضای هیئت مدیره و تنی چند از مدیران این شرکت در مراسم حضور داشت موفق به دریافت لوح تقدیر این همایش به پاس تلاش های همه جانبه کلیه عوامل این شرکت پتروشیمی و به نمایندگی از آنان شد.

به گزارش خبرنگار خورنا به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت پتروشیمی فن آوران، این شرکت توانسته است برای سومین سال از بدو تاسیس تا کنون (دومین سال پیاپی)، این بار با احراز رتبه ۶۵ و صعود ۲۶ پله ای نسبت به سال قبل در جمع یکصد شرکت برتر ایران از منظر»شاخص فروش« قرار گیرد، که این دستاورد بیان کننده رشد قابل توجه در حوزه تولید محصولات و بهبود عملکرد فروش این تولید کننده متانول و اسید استیک در مقایسه با دیگر شرکت های حاضر در این رتبه بندی  می باشد و به نوبه خود، در شرایط دشوار بازار های رقابتی داخلی و جهانی و تحریم های گسترده تحمیلی، دستاوردی قابل توجه بشمار می رود.

شایان ذکر است بر اساس گزارش سازمان مدیریت صنعتی، کسب این رتبه و بهبود قابل توجه جایگاه پتروشیمی فن آوران از منظر شاخص فروش در سال مالی مورد ارزیابی، این شرکت را در جایگاه هفتم ۱۰ شرکت برتر و دارنده »بیشترین صعود« نیز قرار داده است.

پتروشیمی فن آوران در درخششی نادر، در جمع یکصد شرکت برتر نخست ایرانی مورد ارزیابی توسط سازمان مدیریت صنعتی، توانست برای نخستین بار، رتبه نخست» شاخص بهره وری کل عوامل«  در گروه پتروشیمی را از آن خود نماید.

گفتنی است پس از تعیین یکصد شرکت برتر اول تا پنجم بر اساس شاخص فروش، هر یک از گروه های پنجگانه، از منظر ۳۲ شاخص تخصصی  در گروه های هم صنف خود، مورد بررسی و ارزیابی عملکرد قرار می گیرند که پتروشیمی فن آوران توانسته است در این ارتباط رتبه نخست شاخص بهره وری کل عوامل را در گروه شرکت های پتروشیمی یکصد شرکت برتر نخست، از آن خود نماید.

همچنین این شرکت، در ارزیابی »معیار فروش« محصولات، در مقایسه با دیگر شرکت های گروه پتروشیمی در جمع یکصد شرکت برتر نخست، با رقم عملکرد فروش ۲۷،۸۰۸/۹ میلیارد ریالی، جایگاه دوازدهم را از آن خود  نموده است.

در گزارش سازمان مدیریت صنعتی، نام شرکت پتروشیمی فن آوران در مرتبه سوم پنج شرکت برتر از منظر شاخص »بیشترین بازده فروش« با بازده ۵۸ درصدی، بعد از شرکت های سرمایه گذاری توسعه معادن وفلزات(هولدینگ) با ۷۹ % و پتروشیمی خارگ با ۶۸ % ، نیز مورد  اشاره قرار گرفته است که دستاوردی دیگر برای این تولید کننده متانول و تنها تولید کننده اسید استیک کشور، بعنوان عضوی از گروه شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین(تاپیکو) و زیر مجموعه شرکت سرمایه گزاری تامین اجتماعی(شستا) بشمار می رود.

پتروشیمی فن آوران، سومین تولید کننده عمده متانول ایران از منظر سابقه تولید و تنها تولید کننده اسید استیک کشور، توانسته است سهم عمده ای را  از سبد اهداف و سیاست های کلان حاکمیتی در راستای تحقق اصل توسعه اقتصادی، بر عهده بگیرد که تدابیر موثر و استراتژی های راهبردی مدیران ارشد و همراهی و تلاش همه جانبه کلیه عوامل و کارکنان پرتلاش این مجموعه در سال های اخیر، منجر به تحقق دستاورد های مهم مورد اشاره، همراه با تامین تقاضای مورد نیاز بازار های هدف،گردیده است.

https://mahshahr.news/148795کپی شد!
551