۹/۵ درصد از سهام پتروشیمی شهید تندگویان همزمان با ولایت حضرت علی (ع) در بورس عرضه می شود

قاسم شهری، مدیرعامل پتروشیمی شهید تندگویان:سهام پتروشیمی شهید تندگویان شنبه همزمان با تولد حضرت علی (ع) در بورس عرضه می شود.

با هماهنگی که با شرکت با فرابورس انجام شده، ۹/۵ درصد از سهام پتروشیمی در بورس عرضه می شود و درصورتی که شرایط بازار مناسب باشد این عرضه ادامه خواهد داشتطبق قوانین جدید بازار بورس و فرابورس ۸ درصد این عرضه عام است و ۱/۵ درصد تخفیف برای شرکت های سرمایه گذاری است.

قیمت عرضه امروز بعد از ظهر در آگاهی عرضه ای که از سوی شرکت فرابورس منتشر می شود، اعلام می شود.

شرایط پیش آمده و موضوع کرونا در تولید شرکت تاثیر نداشته و تلاش شده با حفظ موارد ایمنی و در نظر گرفتن سلامت کارکنان تولید را انجام دهیم.

شهید تندگویان شرکت انحصاری در تولید پت و پلی اتیلن در خاورمیانه است. که تامین نیاز بازار داخل را به عهده دارد.. عمده محصولات این شرکت پت با گرید نساجی و بطری است. و ظرفیت تولید ۱ میلیون ۵۰۰ هزارتن در سال است.

وضعیت سودآوری شرکت روند رو به رشد داشته و در سال ۹۷، ۱۱۲۰ میلیارد تومان بوده و تاپایان بهمن ماه ۹۷ به ۱۵۴۰ میلیارد تومان رسید و با توجه به مثبت شدن تولید در اسفند ماه، تا پایان سال ۹۸ به ۱۷۰۰ میلیارد تومان خواهد رسید و پیش بینی می کنیم سودآوری شرکت در سال آینده به اندازه سال ۹۸ باشد.

صادرات در مرحله دوم است و در مرحله اول تامین نیاز داخل را برعهده داریم. یعنی ما ملزم هستیم اول نیاز داخل را تامین کنیم و در صورت داشتن تولید مازاد صادرات داشته باشیم. در برخی از محصولات از جمله الیاف بازار صادراتی خوب باشد، صادرات انجام می شود. کشو های هدف براری صادرات چین، تایوان، افغانستان، عراق کشورهای همجوار و ترکیه است.

سیاست مجموعه هلدینگ همواره این بوده است علاوه بر شفافیت، مشارکت مردم را در بورس بیشتر کند بنابراین وقتی سهمی در بورس عرضه می شود هلدینگ حمایتهای خود را در چارچوب قوانین و مقررات از سهام عرضه شده دارد تا سرمایه ای که وارد بازار می شود بر تولید و رونق ملی اثر بگذارد. این حمایت درمورد سهام پتروشیمی تندگویان که شنبه در بورس عرضه می شود نیز مصداق دارد و امیدوارم این سهم نیز مانند سایر سهام های عرضه شده سودآوری خوبی برای سهام داران داشته باشد.

https://mahshahr.news/151416کپی شد!
58