فاطمه تندگويان مشاور امور زنان وزير نفت گفت:

توسعه مشارکت زنان از ماموریت‌های صنعت نفت است

خورنا|باقرگل فر:مشاور وزیر در امور بانوان وزارت نفت بر توسعه و ارتقای سطح مشارکت زنان در صنعت نفت تاکید کرد و این موضوع را یکی از اهداف و برنامه‌های صنعت نفت برشمرد.

 بنابه گزارش خبرنگار خورنا به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، فاطمه تندگویان در نشستی با مدیران و مسئولان شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی به ماموریت‌ها و اهدافی که امور بانوان صنعت نفت دنبال می‌کند اشاره کرد و گفت: اصلاح نگرش‌های فرهنگی نسبت به زنان در صنعت نفت و تحکیم بنیان خانواده از مهم‌ترین اهداف این امور است.
وی اظهار کرد: تحکیم بنیان خانواده امری مقدس است و با توجه به تحولاتی که در خانواده‌ها در سطح جهانی و ملی به وقوع پیوسته باید بیش از پیش به چالش‌های پیش رو توجه کنیم.
تندگویان، طراحی ساختار مناسب در صنعت نفت برای امور زنان و تحکیم بنیان خانواده را از دیگر اهداف امور بانوان صنعت نفت بیان کرد و گفت: صنعت نفت جزو معدود سازمان‌هایی است که در این زمینه سند راهبردی دارد.
وی بر ارتقای جایگاه زنان در خانواده، توزیع نقش‌ها و برابری جنسیتی تاکید کرد و گفت: خوشبختانه در سند چشم‌انداز ۲۰ ساله و در هر یک از قانون‌های پنج ساله که تدوین می‌شود موادی به همه نکات بالا اشاره دارد و افزون بر آن، طراحی ساختار مناسب دستگاه‌های اجرایی نیز باید به موضوع مشارکت زنان و تحکیم بنیان خانواده بپردازد.
تندگویان افزود: در پنج سال گذشته در صنعت نفت، برای نخستین بار شیوه‌های برقراری عدالت جنسیتی مطرح و برای برنامه ششم پیشنهاد شد که خوشبختانه امروز به عنوان یکی از ماموریت‌های وزارت نفت، تا پایان برنامه ششم و تا زمان تحقق آن مورد توجه است.
مشاور وزیر در امور بانوان در بخشی از سخنان خود گفت: با توجه به فعالیت امور زنان صنعت نفت و شبکه مشاوران شرکت‌های اصلی و تابع،  سال گذشته در هفته دولت به عنوان سازمان برتر انتخاب شدیم و سبب خرسندی است که در این عرصه نیز به عنوان سازمان پیشرو هستیم.
وی از تشکیل کارگروه‌هایی از کارشناسان پژوهش، آموزش، بازنگری و تدوین مقررات، سلامت، ورزش و فرهنگی خبر داد و آن را از دیگر دستاوردهای امور بانوان معرفی کرد.
https://mahshahr.news/117623کپی شد!
3152